Hegedűs László Dávid

Születési hely, idő:

Kiskunfélegyháza, 1992.

Tanulmányok:

2011-2016. Szegedi Tudományegyetem Természettudományi-és Informatikai Kar, Terület-és településfejlesztő geográfus

2007-2011. Piarista Gimnázium, Kecskemét – érettségi

Kutatási terület:

·         szuburbanizáció

·         városfejlődés

·         közlekedésföldrajz

Nyelvismeret:

·         angol – középfokú „C”- típusú állami nyelvvizsga

Publikációk:

Pénzes J. – Hegedűs L. 2016: A területfejlesztés kedvezményezett településeinek vizsgálata térinformatikai eszközökkel. Az elmélet és a gyakorlat találkozása a térinformatikában VII. Konferenciakötet, Debreceni Egyetemi Kiadó, Debrecen. pp. 381-386.

Hegedűs L. 2017: A közös villamos és buszsáv használatának lehetőségei és szerepe Debrecen és Szeged összehasonlításában. pp.412-420. Közlekedéstudományi Konferencia, Győr

Hegedűs L. 2017: A térinformatika szerepe a hazai nagyvárosok közösségi közlekedésének vizsgálatában. Az elmélet és a gyakorlat találkozása a térinformatikában VIII. Konferenciakötet, Debreceni Egyetemi Kiadó, Debrecen. pp.143-150.