Deák Attila honlapja

Születési hely, idő:

Gyula, 1992

Tanulmányok:

2017– angol-magyar természettudományi szakfordító, Debreceni Egyetem, Természettudományi és Technológiai Kar

2017– Debreceni Egyetem, Földtudományi Intézet, Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszék, PhD hallgató

2016–2017. Debreceni Egyetem, Természettudományi és Technológiai Kar, Geográfus MSc, geoinformatika szakirány

2014–2017. Debreceni Egyetem, Természettudományi és Technológiai Kar, Geográfus MSc, terület- és településfejlesztés

2011–2014. Debreceni Egyetem, Természettudományi és Technológiai Kar, Földrajz BSc, térségfejlesztés

Tudományos, közéleti tevékenység:

2014– Hatvani István Szakkollégium tagja

2014-2017:­ Debreceni Egyetem Tehetséggondozó program tagja

Kutatási területek:

- az Európai Unió és Magyarország energiafogyasztása

- lakossági energiafelhasználás

- területi egyenlőtlenségek

Elismerések, díjak:

Nyelvismeret:

Angol –­ középfokú „C” -típusú állami nyelvvizsga

Egyéb ismeretek:

számítástechnikai ismeretek: MS Office, ArcGIS, Quantum GIS

Publikációk:

Deák A. 2018: A lakossági energiafelhasználás területi különbségeinek alakulása Magyarországon. – In: Lázár István (szerk.): Környezet és energia: Hatékony termelés, tudatos felhasználás. Debrecen, pp. 223-227.

Deák A. – Apáti N. 2018: A magyarországi lakossági energiafelhasználás térbeli összefüggéseinek vizsgálata. – In: Molnár V. É. (szerk.): Az elmélet és a gyakorlat találkozása a térinformatikában IX. Konferenciakötet, Debreceni Egyetemi Kiadó, pp. 85–92.

Pénzes J. – Deák A. – Hegedűs L. D. 2018: Periférikusság és határmentiség Magyarországon. – In: Pénzes János (szerk.): Falu - város - periféria: határon innen és túl. Debrecen, Didakt Kiadó, pp. 227-235.

Deák A. 2017: Az Európai Unió déli tagországainak energetikai helyzete. – In: „A mi tendenciáink...” Szakkollégiumi tanulmányok 5. Hatvani István Szakkollégium, Debrecen, pp. 109-123.

Deák A. 2017: A lakossági energiafelhasználás geoinformatikai vizsgálata. – In: Balázs B. (szerk.): Az elmélet és a gyakorlat találkozása a térinformatikában VIII. Konferenciakötet, Debreceni Egyetemi Kiadó, pp. 81–88.

Deák A. 2016: A visegrádi országok energetikai helyzetének vizsgálata kartografikus eszközökkel. – In: Balázs Boglárka (szerk.): Az elmélet és a gyakorlat találkozása a térinformatikában VII. Konferenciakötet, Debreceni Egyetemi Kiadó, pp. 139-144.